w kuwecie wszyscy zostawiamy to samo.

znaczy mje teraz wzięło na te dumne szumne tematy. To wszystko od siedzenia na papierach o historji. U nas jest w domu pełno takich papierów o wojskach, wojnach, działach i morderstwach na ludziach i zwierzach.

Duży to czyta na okrągło – od takich dawnych czasów aż po tak zwane dziś .

Dziś nie różni się od kiedyś. Ludzie mają wjęcej maszyn sprytniej zabijających ale co z tego? Ludzkie młode tak samo płaczą, domy tak samo siem palą.  A ludzie wciąż lubją bohaterstwo.

No jak se paczę na obrazki, to zawsze ludzie mają ubranka fikuśne ze znaczkami, a inni mają inne ubranka i znaczki i już jest okazja, żeby się pozabijać.

I tak ojcowie zabijają innych ojców, a przy okazji jeszcze mnóstwo innych ludzi, w sposoby tak straszne, że aż oko zamykam. Potem zabiera się co tam wartościowe albo się to pali, a potem się jest bohaterem na przykład, ale dla tych od innych znaczków to nie jest się bohaterem. I taka gra się ciongnie, i paczcie, setki lat, no mówię Wam, tych książek i gazet widzę w cholerę a wnioskuf z tego NIKT nie wyciągł.

Nikt.

Może jest za późno na wnioski, może ludzie lubjom tą grę tak bardzo, że nawet jak nie grają to se udają, przebierają się i maszerują? Od tego może być znowu jakieś „enter” i siem gra włonczy.

A u nas były koty różne, nawet z wojny przyjechały, chore, wcale nie bohaterskie. Prawie umarłe, bo ktoś tam daleko zabrał im dom, dużych, zranił, skrzywdził i pewnie też ma jakieś bohaterskie znaczki i przylepki. I pewnie jemu też coś zabrali albo kogoś.

Nie ma wnioskuf i nie będzie, to ludzka natura, takie bohaterowanie. Za późno, tysionce lat i tysionce religii, znaczków i sztandaruf – za późno.

W kuwecie fszyscy zostawiamy to samo.

 

Reklamy

3 myśli nt. „w kuwecie wszyscy zostawiamy to samo.

  1. Dlatego wszyscy ci, którzy nie musza być bohaterami , muszą robić coś wręcz przeciwnego – choćby dla jednej istoty ratować jej świat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s