Niebieski jest dla chłopców (?)

Tera będzie się działo. O dżender będzie. Powaga. Duża wje, bo dawno temu w ubiegłym wieku jeszcze pisała o tym pracę magisterskom. O dżender.

I ja żem chciał się jakoś w temat wkomponować, w klisze socjologicznom czy coś.

My z babą Rozalką pytamy więc dziś,  czy niebieski jest dla bab, czy mje jednak jest lepiej w błękicie? Czy schemat wygra?

I żeby mi nie było odpowiedzi takich stereotypnych. Weźta się otwórzta, wykroczta se poza schematy. Ale żeby Was nie poniosło, kota najpierw nakarmcie i zabawcie. Dżender wciąga 🙂

Aha – Baba Rozalka jest do pokochania i adoptowania. Git fajna baba, powaga, wesoła i gada. Trochu kuśtyka ale komu to przeszkadza? Jej nie przeszkadza. A Duża pracuje, żeby nie kuśtykała. Przed nią operacja jeszcze wyjęcia gwoździa z łapy. Jak kto chce pomóc Rozalce – to tu zapraszam:

znajdźcie na FB  Tabby Burasy i Spółka

A tera macie dżender.

Reklamy

11 myśli nt. „Niebieski jest dla chłopców (?)

 1. U nas na wsi to od wieków było że niebieski dla chłopca.A nasza młodsza Duża jak się urodziła to miała też niebieskie ubranka.Pasował jej niebieski kolor.Nasza Ciocia Basia też nie jest chłopcem a kocha niebieski😊 A domy na wsi w których była panna na wydaniu malowano też na niebiesko.Wiesz co Morf facetowi brunetowi pasuje też różowy kolor i znajomy Dużych lata na różowej lotni😊

 2. A ja się nie raz zastanawiałam, tzn. ciekawi mnie – może Duża Morfa wie- skąd sie to w ogóle wzięło, bo przecież ktoś pierwszy to musiał wymyślić – tylko w jakim celu ? Gdzie tkwi źródło tego pomysłu? Oczywiście, że wszystkim jest do twarzy w takich kolorkach, a już takie kocie pysie to w ogóle !

 3. Morfie, niebieski jest wielce git! Mnie marzy się błękit na głowie. Za to róż to straszny syf. A fuj! Na samą myśl o tym kolorze różowieję z niesmaku. Nie lubię różu ani u kobiet, ani u facetów. Tylko u dzieci i kotów jakoś ujdzie, więc dla celów eksperymentalnych mógłbyś się przyoblec w coś różowego i zaprezentować na fejsbuku w roli Króla Dżender 😀 Jakieś różowe boa czy cuś.

 4. Jak kto co lubi, to innym nic do tego, to moje zdanie starego kocura!
  I jak babeczka chce palić fajkę to niech se pyka, facet w sukience, a dlaczego nie, no i kocur w błękitach -> co komu do tego. Ja na przykład lubie różowy i sie tego nie fstydze.
  Smerf

 5. Wiesz Morfie, to zależy, komu w czym najlepiej do twarzy i do ogona. Naszej Babie dosyć do twarzy w fioletowej obroży, ale Duża już nową szykuje (my nie wiemy, w jakim kolorze). Poza tym my się WSZĘDZIE pięknie prezentujemy, w całym mieszkaniu, gdzie SFDZIĘKIEM spoczywamy 🙂
  A budki też używamy jak tej zielonej na zdjęciu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s