65 milionów ludzi to ma.

i ten pjes też ma. I nasza tymczaska Lilka, co mjeszka w wielkim mieście też to ma.

Padaczka – takie coś, że się ma ataki i trzeba to leczyć, znaczy ataki łagodzić czy nawet tak można cwanie działać, żeby ataków nie było.  Dlaczego ta padaczka jest – czasem nie wiadomo albo można jakąś przyczynę znaleźć. Wjele jest możliwości i to tajemnicza dość pszypadłość. Ale da się kontrolować i ogarnąć. Ale trzeba naprawdę pokochać takiego zwierzaka i dbać i obczajać co i jak i leki dawać i sprawdzać, czy od leków to się wątroba na przykład nie psuje. Duża Lilki to by mogła se książkę o tym pisać.

Ale jak takiego zwjerza z padaczką zostawić? W schronisku? No i tera my znaleźli takiego prawie kota – bo mały i kudłaty. I ma jakby jedno oko jak ja chyba. I słabo widzi i tę padaczkę ma. Jest to psia wjelce ładna i puchata Baba. Na imię ma Iwanika.

A tu jak o niej piszą wolontariusze, znaczy duzi pomagacze ze schronu w  Lublinie:

Iwanika ma około 8 lat. Jest bardzo kontaktowa i przyjacielska. Uwielbia być noszona na rękach i przytulana. Chętnie przesiaduje też na kolanach opiekuna. Najchętniej chodziłaby za człowiekiem krok w krok. Kiedy nie zwraca się na nią uwagi, grzecznie odpoczywa w wyznaczonym miejscu. Jest posłuszna, na spacerach przybiega na zawołanie. Lubi bawić się z człowiekiem. Niestety bywa zazdrosna o inne psy, więc najlepiej czułaby się jako jedyny pupil w domu. Jej stosunek do kotów i innych zwierząt jest nieznany. Sunia niedowidzi i jest chora na padaczkę.

No i tera tak. Może weźmjecie link do tego wpisu i pokażecie na fejsbuku i gdzie tam jeszcze ludziom? Co? Bym prosił.

A to Baba Iwanika, zwróćcie uwagę, znaczy obczajcie, jej MORFOIDALNOŚĆ!  Pokażmy jom światu, dobra? A co do tej padaczki, naprawdę się ogarnąć da i można żyć se wcale dobrze i długo.

DSC_0150 (2)DSC_1090 (2)DSC_1100 (2)

Fajna Baba nie? A jak kto doczytał do tego mjejsca, to ja obiecuję git obrazy z koronką w tle niebawem, znaczy wkrótce.

Reklamy

5 myśli nt. „65 milionów ludzi to ma.

  1. My mamy takiego ślepego kolegę Paco, co jest wjelki jak my dwaj z Bohunem razem. I ten kolega ma jakieś jedenaście lat i sobie żył szczęśliwie. A teraz właśnie ma ataki padaczkowe i jego Duzi bardzo się martfią i my tesz.

  2. Dawno, dawno temu w rodzinnym domu miałam psa z padaczką. Szogun, podrzucony na ogródek jako szczeniak był najcudowniejszym i najmądrzejszym psem. Po tym,jak wpadł pod samochód dostał pierwszych ataków padaczki. Codziennie dostawał tabletki i był pod stałą kontrolą lekarza. Naprawdę, nie ma się czego bać. Mam nadzieję, że taka ślicznotka znajdzie najcudowniejszy domek na świecie. Trzymamy kciuki 🙂 Pozdrawiają z Wrocławia Diego i Sil z Dużymi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s